Başarılarıyla 50. Yılını kutlayan KOROZO, yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük etmiştir. Bugün Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 186. sırada yer alan KOROZO, 75 ülkeye ihracat yapıyor.

Türkiye’nin kalbinin attığı sanayi bölgelerinde dokuz fabrikası bulunan KOROZO, İngiltere, Almanya ve Fransa’daki dağıtım ve satış ofisleriyle birlikte global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yıllık 137.000 tonun üzerinde ambalaj üretimi kapasitesiyle ve yaklaşık 307 milyon Euro’luk cirosuyla Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük ambalaj üreticileri arasında bulunan KOROZO, bölgesel ofisleri de dahil olmak üzere toplam 2200 kişiye istihdam sağlamaktadır.

KOROZO, 2017 yılında yerel ve küresel büyüme planları çerçevesinde Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım şirketi Actera Group ile hissedarlık anlaşması imzalamıştır. İki büyük grubun bir araya gelmesiyle eskisinden çok daha güçlü bir sermaye yapısına kavuşan ve gücüne güç katan KOROZO, global hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden KOROZO 2017 yılında Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olan Çorlu fabrikada tam kapasite üretime başlamıştır. 2019 Yılında ise Belçika merkezli Vitra NV ve Creavit NV (Rask)’ın çoğunluk hisselerini satın aldı. KOROZO, sahip olduğu sürdürülebilirlik yaklaşımıyla çevreye, ekonomiye ve topluma katma değer sağlayan uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle sektörünün örnek teşkil eden kuruluşlarından biridir.