GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMEK ÜZERE TASARLANDI

Türkiye’nin lider ve ödüllü ambalaj üreticisi Korozo, daha üstün performans ve geri dönüştürülebilir özellikler sunan poliolefin bazlı esnek laminasyon filmini pazara sundu. Farklı ortam koşullarına uygun bu film, yüksek bariyer uygulamalarında kullanılabilmektedir. KoroRecyclable, Korozo’nun Ar&Ge’ye ayırdığı büyük kaynaklar sayesinde geliştirilmiştir. Korozo sürdürülebilir ambalaj çözümleri geliştirme konusunda kararlılıkla çalışmaya devam etmektedir. Korozo sürdürülebilir ambalaj çözümleri geliştirmeye ve bu alanda yeniliklere kendini adamıştır. Korozo nihai ürüne daha fazla değer katmak üzere, film ekstrüzyon aşamasından başlayarak, tüm uygulamaların üretim sürecine katkıda bulunmasını amaçlar.

Korozo’nun yeni ürünü KoroRecyclable filmin bariyer özellikleri, lamine filmin taze gıda, kuru gıda, dondurulmuş gıda, çerezler ve şekerlemeler ile birlikte kişisel bakım ürünleri, hayvan bakım ürünlerinden oluşan geniş bir yelpazede kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Geliştirilmiş PE formülüne sahip KoroRecyclable’ın kilit özelliklerinden ve faydalarından bazıları:

  • OPP/PE ve PET/PE lamine ürünlere kıyasla mükemmel berraklık
  • Üstün özellikler: aynı kalınlıktaki geleneksel PET/PE lamine ürünlerden daha sert, daha kalın daha güçlü
  • Flekso baskı için ideal
  • Fermuar ve açma çentiği uygulamalarına elverişli.


Ek olarak, KoroRecyclable modifiye atmosfer paketleme (MAP) ve diğer uygulamalar için nem ve gaz bariyeri sağlar. Korozo, film formülasyonun geliştirilmesinden başlayarak üretimin her aşamasında paydaşları için değer zincirini korumaya odaklanır ve kendini sürdürülebilirliğe adamıştır. Korozo’nun hedefi 2030 yılına kadar tüm ürünlerinin geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir olmasıdır.

kororcy ambalaj çözümlerimiz hakkında sizinle iletişime geçmemizi ister misiniz ?
Lütfen bu alanı işaretleyin