Ekstrüzyon


Filmlerin ekstrüzyonu, Ar-Ge ekibimizin gözetiminde müşterilerin kesin malzeme spesifikasyon taleplerine göre gerçekleştirilir. Anti-statik, renkli masterbatchler, slip katkıları, buğu önleyici, antioksidanlar ve stabilizatörler gibi takviyeler işlemlere dahil edilebilir. Korozo’da 3, 5, 7 ve 9 katlı Coex ekstruzyon hattı bulunmaktadır. Ekstrüde edilebilen film çeşitleri: HDPE, LDPE, MDPE, PAPE, EVOH. PP ve streç filmler döküm hatlarında ekstrüde edilir.

Mürekkep Mutfağı


Korozo’da 3 mürekkep dağıtım ünitesi bulunmaktadır. Yılda 2.500 ton mürekkep kullanılmaktadır. SAP veritabanında sakladığımız veriler sayesinde tekrar edilen işlerin basımı için gerekli renk karışımlarının sürekliliği sağlanmaktadır.

Grafik Tasarımı


Korozo CTP Flekso klişe üretimi, silindir işleme, reprodüksiyon ve tasarım değişiklikleri hizmetleri sunar.

CTP Dijital Klişe Hazırlama


Korozo bünyesindeki Flexo baskı departmanında CTP Klişeleri Kodak Thermoflex ve Daetwyler-Schepers Digilas Teknolojilerini kullanarak üretir. Korozo’da, işlenen klişe plaka ölçüleri 920 mm x 1200 mm’dir. Grafik departmanı müşterilerine Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, Acrobat ve ArtPro yazılımlarının en güncel versiyonları ile hizmet vermektedir. Korozo, Ultra HD Flexo klişe işleme sağlar. Deneme baskıları için GMG Flexoproof kullanılmaktadır.

Silindir İşleme


Korozo bünyesindeki Rotogravure Departmanı, yüksek kaliteli silindir yüzey işleme ve baskı prova çalışmalarıyla müşterilerine hızlı ve etkin hizmet vermektedir.

Flexo Baskı


Korozo’da 1570 mm genişliğe ve 10 renge kadar baskı yapabilme kabiliyetine sahip flexo baskı makineleri mevcuttur.

Rotogravür Baskı


Korozo’da cold seal, mat ve parlak seçenekleriyle 1.380mm genişliğe ve 11 renge kadar baskı yapılması mümkündür. Gravür süreci yalnızca müşteri ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz aynı zamanda üretim sırasında ek laminasyon işlemiyle beklentileri artırır.

Laminasyon


Korozo raf ömrünü uzatmak ve ambalaj verimliliğini artırmak için PE-PET-ALU-BOPP-OPA ile laminasyon işlemini gerçekleştirmektedir. Korozo dubleks veya tripleks laminasyon yapabilme olanaklarına sahiptir. Laminasyon süreci, aynı zamanda ürününüzün rafta al benisini en üst seviyeye çıkarır.

Kesme, Dilimleme, Torba Yapımı


Üretimdeki son süreç dilme dilimleme, kesme ve torba yapımıdır. Baskı ve laminasyonu tamamlanan ürünler, dilimleme makinelerine gelir. Burada istenilen ölçüde dilimlenen rulolar, otomatik paketleme makinelerinde kullanılacaksa doğrudan depolama ve sevkiyat departmanına aktarılır.

Lazer Çizim ve Perforasyon


Korozo lazer çizim ve perforasyon teknoloji teknikleriyle lazer çizim, lazer perforasyon, mikro perforasyon ve makro perforasyon hizmetleri sunar.

Lojistik


Korozo’da tüm ürünler, fabrikamızın modern lojistik merkezinde, sınıflandırılmış raflarda paletler halinde muhafaza edilmektedir.
SAP sistemi kullanılarak uyumlu ve etkili hizmet sağlanır. Mesela ürün takibi, güvenli ulaştırma ve hızlı teslimat.